HABER PORTALI
Site Slogan

Fatma Şahin, MIPIM’de tanıtacakları projeleri anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, MIPIM’de tanıtacakları projeleri İstanbul’da basın mensuplarıyla paylaştı.

Türkiye’nin en büyük sekizinci şehri olan Gaziantep, sanayi yatırımları ile de göz dolduruyor. Sınırları içinde bir serbest bölge ile beş organize sanayi bölgesi (OSB) bulunan ve bu OSB’lerdeki 950 fabrikada 130 bin kişinin istihdam edildiği Gaziantep, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 2 milyarlık nüfusa 5 saatlik mesafede bulunuyor.

Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesi esnasında herkesin bu pazarlara erişmek için birbiri ile rekabet edeceğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, özellikle yabancı yatırımcılar için Gaziantep’in çok önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekti.
Ortadoğu’daki savaş durumuna değinen Şahin, “Bu ilelebet böyle gitmeyecek. Bölgemiz, özellikle Suriye ve Irak meselesi hal yoluna girdiği zaman, bölgenin ve Ortadoğu’nun fuar merkezi olacağız. Afrin yeniden yapılanırken, merkez Gaziantep olacak, Cerablus yeniden yapılanırken merkez Gaziantep olacak. Çünkü bu jeostratejik konum ve riskler yönetildiğinde büyük bir fırsata dönüşüyor” dedi.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.